TOMASZ ZALEWSKI WITA

Cześć!

Nazywam się Tomasz Zalewski

i nauczę Cię języka niemieckiego.

Tomasz Zalewski
Tomasz Zalewski

Kilkanaście lat temu, podobnie jak Ty, nie znałem zbyt dobrze języka niemieckiego. Nie miałem wówczas ŻADNEJ strategii ani na naukę słownictwa, ani na opanowanie gramatyki.
Przez lata jedynym stosowanym przeze mnie sposobem było monotonne powtarzanie sobie słówek na zasadzie: “pies” – “der Hund”, “der Hund” – “pies”, “pies” – “der Hund”, “der Hund” – “pies”… I tak kilkanaście razy w kółko.

Skuteczna nauka języka niemieckiego była mi naprawdę obca. Jej efekty były żenujące, a sama nauka nudna, żmudna i demotywująca. Mimo wszystko marzyłem o ukończeniu studiów germanistycznych.

Musiałem więc wymyślić jakiś system, który w sposób skuteczny i motywujący minimum 5-krotnie przyspieszy przyswajanie słownictwa obcojęzycznego oraz zrozumienie i opanowanie zasad gramatycznych. Jednakże długo nie mogłem znaleźć “złotej recepty” na sukces. Niestety, podobnie jak u większości osób uczących się, żadna czarodziejska metoda nie wpadła mi do głowy.

Mimo to nie miałem zamiaru rezygnować z marzeń i uparłem się, że dostanę się na upragnione studia germanistyczne i je ukończę. Jako, że do egzaminów wstępnych pozostało już bardzo mało czasu, postanowiłem tymczasowo “olać” naukę słownictwa, gdyż stosując opisaną wyżej metodę zwyczajnie traciłem czas.

A nawet gdybym już znalazł sposób na słownictwo i tak musiałbym mieć naprawdę sporo szczęścia, żeby na egzaminie trafić akurat na te słówka, których uczyłem się tuż przed egzaminami. A zaległości miałem ogromne…

W związku z tym zdecydowałem skupić się tylko i wyłącznie na… (tak, zgadłeś) GRAMATYCE NIEMIECKIEJ!

Studiowałem więc rozdział za rozdziałem, zadanie po zadaniu, tabelkę po tabelce, odmiany czasownika, rzeczownika, przymiotnika, czas przeszły, przyszły i zaprzeszły, odmianę przez przypadki itd.

Całej tej teorii oraz wszystkich tabelek uczyłem się “na pałę”, mechanicznie, słowo w słowo.

I WIESZ, CO?? Teraz skup się, bo to arcyważne! CAŁĄ TEORIĘ GRAMATYKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO “OD A DO Z” OPANOWAŁEM W CIĄGU ZALEDWIE… 21 DNI!!

Tak, dobrze widzisz! 🙂 DWADZIEŚCIA JEDEN DNI! Tyle czasu wystarczyło mi, by opanować całą gramatykę, wliczając w to wiele wyjątków, które nie pasowały do schematu konkretnego zagadnienia! Czyż to nie cudowne? 

Na 1. roku studiów miałem “przerąbane” z nauką słówek, ale za to miałem ogromny zapas wiedzy gramatycznej, której dopiero nas uczono! Potrafisz sobie wyobrazić, w jakiej byłem komfortowej sytuacji? Nauka oraz nauczanie gramatyki stałą się moją wielką pasją. I zostało mi to do dziś.

Podczas studiów przeczytałem kilkanaście książek na temat szybkiego uczenia się. Wertowałem stronę za stroną, rozdział za rozdziałem, szukając odpowiedzi na mój problem. I JĄ ODNALAZŁEM! 🙂 Tak, odkryłem sposób na skuteczną naukę języka niemieckiego!

Dziś wiem już, jak opanować zarówno gramatykę, jak i słownictwo obcojęzyczne! Reguły te można z takim samym sukcesem zastosować do wszystkich języków obcych. A stosowane regularnie, wejdą Ci w krew i nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz płynnie mówić w wybranym przez siebie języku obcym! Ja jestem w stanie przekazać Ci wiele tajników mojego sukcesu zarówno odpłatnie, jak i ZA DARMO! Więcej o tym dowiesz się w zakładce MOJA MISJA.

W październiku 2018 ukaże się moje Szkolenie pod tytułem: “Od Zera Do Bohatera, Czyli Jak Od Podstaw Nauczyć Się Niemieckiego Łatwo i Przyjemnie, 50 Porad Wideo”. JEŚLI chcesz otrzymać możliwość nabycia go na preferencyjnych warunkach, gdy już się ukaże, KLIKNIJ poniższy zielony przycisk. 


 

Mój kanał na youtube możesz subskrybować klikając TUTAJ i przekonaj się czym jest skuteczna nauka języka niemieckiego!