Moja misja

Moją misją jest stworzenie bloga, którego treść (wpisy, poradniki video, pdf itd.) pomoże jak największej ilości osób zrozumieć, na czym polega PRAWDZIWA NAUKA (nie tylko języka niemieckiego) oraz na czym ona NIE polega. Pokażę Ci, iż problem NIE leży w Twoim braku talentu do języków, lecz w braku skutecznej, a przez to też motywującej Cię do dalszej pracy strategii uczenia się i zapamiętywania.

Tak, jak wspomniałem już wcześniej, nie osiągniesz trwałych, mierzalnych rezultatów ucząc się mechanicznie, słowo po słowie tak, jak podyktował je Tobie nauczyciel. W ten sposób uczysz się bez zrozumienia, a zatem również bez SAMODZIELNEGO MYŚLENIA oraz inwencji twórczej.

Takie podejście to droga donikąd. Na szczęście kończy się ona w momencie, w którym zdecydujesz się na ZMIANĘ NAWYKÓW UCZENIA SIĘ. Aby było to możliwe, pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć jest… przyznanie się przed samym sobą, że problem tkwi w Twojej technice uczenia się, a nie w trudności materiału.

Fakt, że większość nauczycieli źle (albo wręcz wcale) nie tłumaczy omawianego materiału, przedstawiając możliwości szybkiego i skutecznego jego opanowania, przemilczę i pozostawię Tobie do samodzielnego rozważenia.

Wchodząc na tę stronę masz świadomość, że we współczesnym szkolnictwie tak właśnie jest. Większość pedagogów po prostu przychodzi do szkoły “odwalić swoje” i wraca do domu z przekonaniem, że to młodzież nie chce się uczyć, nie zauważając, że w zdecydowanej większości przypadków wina leży po stronie NAUCZYCIELA, który nie potrafił / nie chciał zainteresować uczniów swoim przedmiotem.

Osobiście ubolewam nad tym, że tak niewielu jest prawdziwych pasjonatów wśród pedagogów. Prawdziwy pasjonat porywa tłumy, pokazując ścieżki prowadzące do sukcesu = opanowania materiału oraz zrozumienia jego ważności. I nie jest tu istotne, jakie przedmiotu naucza. Pasjonata rozpoznasz po tym, że interesuje się przede wszystkim TOBĄ, a nie sobą.

Czego więc możesz spodziewać się ode mnie? 

Dużej ilości praktycznej, przetestowanej wiedzy. Między innymi dowiesz się:

  1. Jak się NIE uczyć i dlaczego,
  2. Jak zmotywować się do nauki,
  3. Jak uczyć się słownictwa,
  4. Jak uczyć się gramatyki,
  5. Jak opracować własny system nauki,
  6. Oraz… wiele, wiele więcej.

Zapisz więc tego bloga do “Ulubionych” i zaglądaj tu częściej, żeby być na bieżąco.

Potrzebujesz jedynie samodyscypliny (do zmiany swoich przyzwyczajeń) oraz cierpliwości (gdyż dopiero tworzę tego bloga, na co potrzebuję dużo czasu). Ale zapewniam Cię, że zobaczysz wyraźną poprawę swoich wyników w nauce, jeśli konsekwentnie będziesz się trzymać porad tu zawartych.

A teraz dziękuję Ci, że dotarłeś aż do tego momentu. Już sam ten fakt świadczy o Twojej chęci zmiany. Moje gratulacje! Wykorzystaj to! Ja tymczasem kończę ten wpis. A Tobie życzę owocnej, kreatywnej nauki.

Do zobaczenia następnym razem

Tomasz Zalewski